2021 02 17

Nuotakos puokštė & Jaunikio butonjerė

Nuotakos puokštė ir jaunikio butonjerė – dvi itin svarbios detalės vestuvių dieną ir itin jautrus klausimas, besiruošiant šventei. Remdamasi savo patirtimi, siūlyčiau skirti laiko apmąstymams, ko, iš tiesų, norite.

Nuotakos puokštė

Dažniausiai jaunosios nori puokštės iš savo mėgstamiausių gėlių. Noriu atkreipti jūsų dėmesį, kad ne visas gėles galima gauti visus metus, todėl kartais reikalingi ir kompromisai. Gėles geriausia – rinktis pagal sezoną, tuomet jos atrodo dailiausiai.

Pagalvokite ir apie gėlių skleidžiamą aromatą. Ar gėlės kvapas nėra erzinantis, ar nesukels jums nemalonių jausmų. Vasarą, kai būna karšta ir norisi gaivaus oro, aštrus kvapas gali turėti neigiamų pasekmių.

Nors dabar – itin madingos didelės puokštės, pagalvokite, ar su ja jausitės laisvai ir patogiai. Puokštė turėtų būti nei per didelė, nei per maža. 

Gana svarbus nuotakos puokštės akcentas – gėlių kotelių dekoras. Puokštės kotelį galite puošti įvairiais kaspinais, jų spalva turi derėti prie jaunosios suknelės. Savo nuotakoms rekomenduoju turėti mažą atraižą suknelės medžiagos, ją galima panaudoti kotelio dekorui. Jei suknelės nesisiųnate, tada visada stengiuosi priderinti kaspino spalvą. Kotelius apsukus medžiaga ar kaspinu, juos pritvirtinti ir papuošti galima su smeigtukais. Smeigtukai dažniausiai būna perliukų imitacija.

Butonjerė

Prieš vestuves tikrai daug laiko skiriama nuotakos puokštei ir apie butonjerę arba kaip kalbininkai skatina vadinti – atlapo puokštę – dažnai pamirštama.

Atlapo puokštė – tai viena gėlė ar maža puokštelė segama į jaunikio švarko atlapą.

Dažniausiai jaunikio butonjerė yra gaminama iš tokių pačių gėlių kaip jaunosios puokštė. Taip norima išlaikyti bendrą stilistiką ir darnumą. Visada įdomiau atrodys butonjerė, kurioje įkomponuotos būna ne tik gėlės, bet ir žalumynai. Jeigu nuotakos puokštėje vyrauja dideli žiedai, pavyzdžiui, bijūnai, tuomet siūlau naudoti mažesnę gėlę ar žalumą.

Butonjerę subtiliai galite priderinti prie viso jaunikio stiliaus. Dydis – toks, kad tilptų į jūsų kišenę. Butonjerę reikia segti kairėje švarko pusėje virš kišenaitės. Jei tokios nėra ar jaunikis nenori, segama tiesiog į atlapą švarko kairėje pusėje.

Nors Lietuvoje atlapo puokšte vyrai puošiasi per vestuves, užsienyje butonjerę segamasi ir per įvairias šventes. Dažnai vyrai baidosi butonjerės ir nenori laikytis senovinių papročių ar taisyklių. Tokiu atveju siūlau arba atsisakyti butonjerės, arba ją pakeisti fantazija.

Žinau ir suprantu,  atsižvelgti į visus patarimus ir išsirinkti tinkamiausią variantą – sudėtinga. Jei nesate apsisprendę, trūksta idėjų ir reikia nuomonės iš šalies, visada galite rašyti mūsų komandai. Mes galime jums sukurti ypatingą ir jums tinkamą puokštę bei butonjerę.

Didžiažiedė eustoma

Pavasarį „Flowyy“ parduotuvės prisipildo spalvingais žiedais: tulpėmis, narcizais, anemonais, vėdrynais, eustomomis. Su jumis dar nesame pasidalinę savo įžvalgomis apie trapiąsas eustomas.

Daugiau