2021 06 28

Bijūnai

Jei manęs paklaustumėte, kokia gėlė yra birželio mėnesio karalienė, nedvejodama atsakyčiau – bijūnas. Prasidėjus vasarai, prasideda ir bijūnų laikas. 

Bijūnų grožio paslaptis – įspūdingi žiedai. Jie žydi visomis spalvomis, išskyrus mėlyną. Šios gėlės puošnios ne tik savo įvairiaspalviais žiedais, bet ir tamsiai žaliais lapais. 

Bijūnas – geidžiamiausia  ir populiariausia gėlė vasarą, todėl tikrai nenustembu, kai didžiąją užsakymų dalį sudaro būtent šis augalas. Bijūnų puokštes galite dovanoti įvairiausiomis progomis: tiek gimtadienio, tiek vestuvių, įkurtuvių ar tėčio dienos. Bijūnai yra universalūs: tinka tiek aplinkos dekoravimui, tiek puokštėms. 

Šias gėles siūlau ir jaunosioms jų ypatingai dienai. Dideli žiedai atrodo įspūdingai tiek vieni puokštėje, tiek draugystėje su kitomis gėlėmis. Vestuvių puokštėje prie bijūnų dažniausiai derinamos rožės arba žalumynai. Bijūnų skleidžiamas kvapas nėra aitrus, todėl net karštą dieną jis neerzins ir nesukels nemalonių pojūčių. 

Bijūnas reikalauja tinkamos priežiūros. Norint džiaugtis dideliais bijūnų žiedais bent savaitę, turite skirti dėmesio. Parsinešus gėles namo, būtinai įstrižai pakirpkite kotelius ir apskabykite žemiausiai augančius lapus. Taip žiedą greičiau pasieks vanduo. Į vazą pilkite drungną vandenį, jį keiskite bent kas antrą dieną. Ir ,žinoma, nestatykite bijūnų puokštės ten, kur ją pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Bijūnai nuo seno yra auginami Lietuvoje. Lietuviškos bijūnų rūšys yra saugomos Nacionalinio augalų genetinių išteklių įstatymo. Tai tik įrodo šios gėlės populiarumą ir vertingumą mūsų kultūroje. Jei ir jūsų širdį yra užkariavęs šis vasaros pradžios karalius, rašykite „Flowyy“ ir mes sukursime puokštę pagal jūsų norus.

 

Didžiažiedė eustoma

Pavasarį „Flowyy“ parduotuvės prisipildo spalvingais žiedais: tulpėmis, narcizais, anemonais, vėdrynais, eustomomis. Su jumis dar nesame pasidalinę savo įžvalgomis apie trapiąsas eustomas.

Daugiau