2023 11 15

Kavos gėrimo tradicijos įvairovė

Kavos gėrimo tradicijos įvairovė

Kava – tai ne tik kasdienis gėrimas, bet ir kultūrinis reiškinys, kuris skirtingose pasaulio šalyse kinta ir stebina savo išskirtinumu. Nuo Pietų Amerikos iki Rytų Azijos kavos puodelis turi savo unikalų skonį ir ritualą.

Kava ir jos tradicijos Europoje

Europiečiai – kavos mėgėjai. Kava šiame žemyne yra suvokiama ne tik kaip gėrimas, bet kaip ir svarbi socialinė ir kultūrinė patirtis. Kiekvienoje šalyje yra savos unikalios kavos gėrimo tradicijos.

Italija garsėja kaip kavos mylėtojų šalis. Čia populiariausia – espresso kava. Šio gėrimo porcijos yra mažos, tačiau intensyvaus skonio. Tai yra ne tik gėrimas, bet ir trumpa pertrauka, energijos šaltinis ir bendravimo forma. Italai taip pat mėgsta cappuccino kavą. Svarbu paminėti, kad tradiciškai ši kava geriama tik ryte, nes, anot italų, pieno turintys gėrimai apsunkina virškinimą.

Prancūziškoje kavos kultūroje svarbu yra ne tik pats gėrimas, bet ir atmosfera, kurią jis sukuria. Prancūzai mėgsta sėdėti kavinėse, ilgai mėgautis savo kava, skaityti knygas ar tiesiog stebėti aplinką. Vienas iš populiariausių kavos gėrimų Prancūzijoje yra café au lait arba tiesiog café crème. Tai yra pusiau skaidrus gėrimas, sudarytas iš vienodo kiekio stipraus espresso ir karšto pieno. Dauguma žmonių šį gėrimą geria ryte. Kitas įdomus kavos ritualas Prancūzije yra café gourmand – mažas puodelis stipraus espresso, pagardintas mažu gabaliuku deserto.

Lietuvoje kava taip pat turi savo unikalias tradicijas, nors jos galbūt nėra tokios garsios kaip Italijoje ar Prancūzijoje. Lietuviškos kavos gėrimo tradicijos dažniausiai yra susijusios su šeimos ir draugų susibūrimais, jaukiu namų atmosfera ir šilta gėrimo patirtimi. Kava vis labiau populiarėja ir mūsų krašte. Pagilinę savo žinias apie auginamas pupeles, jų skonį ir gamybos procesus, žmonės mieliau renkasi kokybišką, jau išbandytą ar rekomenduojamą produktą. 

Kava – galimybė parodyti dėmesį

Kuriant kavos tradicijas, šis gėrimas neretai tampa įsimintina dovana. Dovanodami kavą, dovanojame ne tik gėrimą, bet ir simbolį jaukumo, bendravimo ir gerų akimirkų. 

Jei jau nusprendėte dovanoti kavą, atsižvelkite į žmogaus skonį, jo turimą patirtį, norus. Kava – intensyvus gėrimas, todėl įprastai skirtingų žmonių receptoriai ją priima skirtingai. Jei nenorite dovanoti tik kavos pakuotės, sukurkite asmenišką kavos rinkinį, kuris atspindėtų žmogaus skonį. Galite pasirinkti skirtingas kavos rūšis, pridėti elegantiškus puodelius, burnoje tirpstančius saldainius ar netgi kavos malūnėlį. Taip pat visos dovanos visada atrodo geriau su didele gėlių puokšte.

„Flowyy“ tikslas – kokybiškas produktas ir maloni patirtis, todėl daug domimės, renkame informaciją, testuojame, kol esame tikri, kad pasiekėme norimą rezultatą. Ne išimtis ir kava. Mūsų parduotuvėje galite įsigyti kruopščiai atrinktą, įvairaus skonio kavą iš skirtingų pasaulio vietų. Kalėdos&Citrusiniai vaisiai

Mandarinai ir jų svaiginantis kvapas namuose - ženklas, kad artėja Kalėdos. Mūsų šeimoje gražia tradicija tampa ne tik citrusinių vaisių valgymas žiemos švenčių laukimo metu, bet ir jų džiovinimas.

Daugiau