2021 05 20

Hiacintai

Turbūt dauguma iš jūsų sutiks, kad tik šiek tiek atšilus orams ir pajutus pavasario kvapą, namuose vietą atrandą hiacintų vazonėliai. Ir ne veltui, jų ryškus kvapas ir šviesios spalvos įneša gyvybės. Dėl šių savybių labai mėgstu šias gėles ir puokštėse.

Hiacintas – svogūninė gėlė, turinti stambų žiedkotį, lapus trumpesnius už stiebą ir ryškius kekėse augančius varpelio formos žiedus. Hiacintų spalvos: balta, geltona, rausva, raudona, mėlyna ir violetinė. Šie augalai yra gana neaukšti, įpaprastai apie 30-40 cm.

Hiacintus puokštėse galima derinti su įvairiomis gėlėmis. Pavyzdžiui, tulpėmis, vėdrynais, narcizais. Juos galite dovanoti ir vienus, puokštė net iš kelių hiacinto žiedų atrodo gražiai ir stilingai. Galite rinktis ne vienos spalvos gėles, o derinti keletą ar net daugiau hiacinto spalvų. Šis augalas kaip ir visi turi savo reikšmę. Dovanodami hiacintus, siunčiate žinutę apie augimą, tobulėjimą, įkvėpimą, švelnumą, darną bei sėkmę.

Šios gėlės nėra lepios ir tikrai ilgai išsilaiko. Hiacintams patinka šiluma ir šviesa, vis dėlto patarčiau nestatyti vazos su šiomis gėlėmis ten, kur jas pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Kas keletą dienų pakirpkite žiedkotį įstrižai ir pakeiskite vandenį. Vanduo turi būti šviežias ir tinkamos temperatūros. 

Jurginai

Nesenstanti klasika - taip būtų galima pavadinti jurginus. Jų grožiu neatsispiria tiek namų šeimininkės, juos sodinančios savo soduose, tiek floristai, juos pasirenkantys puokštėms ir švenčių dekoravimui.

Daugiau