2021 07 22

Hortenzija – liepos mėnesio gėlė

 

Liepos mėnesio pradžia – metas, kai floristų darbo kambarius užplūsta purūs hortenzijų žiedai ir svaiginantis kvapas. 

Hortenzija – gėlė, kilusi iš rytų Azijos, tiksliau Japonijos. Būtent iš šios kultūros ji ir parsineša savo lengvumą ir svajingumą. Iš viso hortenzijų genčiai priklauso 35 augalų rūšys. Dažniausiai šios gėlės auga krūmuose, kartais kaip vijokliai ar medeliai. 

Hortenzija – vertinama dėl savo ryškiaspalvių žiedų. Dažniausiai pasitaikančios spalvos – balta, žalsva, rausva, raudona, mėlyna ir alyvinė. Hortenzija iš kitų augalų išsiskiria savo savybe žydėjimo metu pakeisti spalvą. Šių gėlių krūmai gali pradėti žydėti žalsva spalva, ją pakeisti į baltą, o pabaigoje nusidažyti rausvai. Vasaros pradžioje žiedai dažniausiai būna sodrių spalvų, įpusėjus rudeniui žiedų spalva tamsėja.

Hortenzija – tobula gėlė puokštėms. Jos – tinkamos ne tik dėl spalvų įvairovės, bet ir dėl savo dydžio. Kadangi hortenzijų žiedai dideli, jų puokštėje gali pakakti ir kelių, o vaizdas bus įspūdingas ir gniaužiantis kvapą. Hortenzijas kompozicijoje galima derinti su įvairiais žalumynais, rožėmis ar net aguonomis. Gražus variantas – skirtingų spalvų hortenzijų puokštė.

Ši gėlė – universali. Jei tam tikros gėlės turi savo tikslingą auditoriją, hortenziją galite dovanoti įvairiausiomis progomis tiek vyrams, tiek moterims. Gimtadienio proga galite dovanoti įvairiaspalvius žiedus, krikštynoms ir vestuvėms puikiai tiks balti žiedai. 

Jei ypatingos šventės proga pasirinktumėte hortenziją, visada galite kreiptis į Flowyy komandą. Patarsime, kaip gėles derinti, kokią spalvą pasirinkti, kokio dydžio puokštę dovanoti.

Hiacintai

Turbūt dauguma iš jūsų sutiks, kad tik šiek tiek atšilus orams ir pajutus pavasario kvapą, namuose vietą atrandą hiacintų vazonėliai. Ir ne veltui, jų ryškus kvapas ir šviesios spalvos įneša gyvybės. Dėl šių savybių labai mėgstu šias gėles ir puokštėse.

Daugiau