2021 09 02

Jurginai

Nesenstanti klasika – taip būtų galima pavadinti jurginus. Jų grožiui neatsispiria tiek namų šeimininkės, juos sodinančios savo soduose, tiek floristai, juos pasirenkantys puokštėms ir švenčių dekoravimui.

Jurginai populiarūs yra dėl savo įvairiaspalvių pilnavidurių žiedų. Rausvi, oranžiniai, raudoni, balti, alyviniai, violetiniai, kartais dvispalviai ar net margi – šios gėlės spalvų įvairovė tikrai stebina. Jurginai išsiskiria ne tik spalvine gama, bet ir žiedų įvairove. Priklausomai nuo rūšies, žiedynai gali būti apvalūs, smailūs ar platesni, išsidėstę tolygiai ar tankiau. 

Įpusėjus vasarai, jurginų populiarumas itin išauga. Jie tampa viena geidžiamiausių mano klientų gėlių. Jurginų puokštės – subtilios ir elegantiškos, todėl jos tinka įvairiausioms progoms. Jurginus galima derinti su lelijomis, rožėmis, kardeliais.

Kartais floristai diskutuoja dėl jurginų netinkamumo puokštėms. Seniau išvestos rūšys buvo sunkiai transportuojamos ir greitai nuvysdavo, dabar šios gėlės tapo atsparesnės aplinkai ir prisitaiko prie esamų sąlygų. Jurginai drąsiai gali konkuruoti dėl išsilaikymo su kitomis gėlėmis. Rinkdama jurginus puokštei, įvertinu jų išvaizdą. Svarbu –  kotų tvirtumas ir stiprumas, žiedas turi būti nenulinkęs. Jei gėlė atitinka šiuos kriterijus, žinau, kad tokia puokštė tinkamos išvaizdos išliks 7-9 dienas.

Jurginai – gėlė, reikalaujanti ypatingos priežiūros. Gavę jurginų puokštę, pasirūpinkite tinkamu jos pamerkimu. Šios gėlės mėgsta šaltą vandenį, jo turi būti kuo daugiau. Todėl į vazą galite įpilti ⅔ vandens. Prieš merkiant būtinai pakirpkite kotus, šiuo atveju kirpimas turi būti tiesus. Nepamirškite pašalinti lapų, esančių žemiau vandens lygio. Jie vandenyje pūva, atsiranda bakterijų ir gėlės žiedas nuvysta. Jei dalis žiedų praranda savo išvaizdą ir pradeda byrėti, nebijokite juos pašalinti. Taip gėlė atsigaus ir išsilaikys ilgiau. Jurginai – itin jautriai reaguoja į bakterijas, todėl siūlyčiau naudoti įvairias bakterijas naikinančias medžiagas. Pavyzdžiui, aspiriną, actą, citrinų rūgštį. 

Gėlės biure. Kodėl verta?

Gyvos gėlės ar jų puokštės biure - nauja ir sparčiai populiarėjanti tradicija. Ji atrado savo vietą verslo pasaulyje dėl kelių priežasčių - teigiamo poveikio žmonių nuotaikai ir estetikos.

Daugiau