2021 05 25

Narcizai

Vieni pirmųjų pražystantys ir atnešantys pavasarį – narcizai. Nuo senų laikų šios gėlės yra mylimos tiek sodų šeimininkių, tiek floristų.

Narcizų yra daugiau nei 50 rūšių, Lietuvoje auginamos 3 rūšys: baltasis, puokštinis ir geltonasis narcizai. 

Narcizų magija ir grožis slypi jų žieduose, kurie išsiskiria savitais bruožais. Kiekvienos rūšies žiedlapiai skiriasi savo forma: vieni puošnūs it karūna, kiti paprastesni. Visi žiedai skleidžia stiprų ir svaiginantį aromatą. 

Narcizų puokštės – itin stilingos ir subtilios. Ši gėlė – universali, tinkanti dovanoti ir moterims, ir vyrams visomis progomis. Man asmeniškai narcizas asocijuojasi su Mamos diena. Šias gėles galima dovanoti vienas ar puokštėje su kitomis pavasario gėlėmis. Pavyzdžiui, tulpėmis, vėdrynais, hiacintais.

Kodėl verta dovanoti gėles?

Gėlių dovanojimo tradicijos auga, tobulėja, keičiasi. Jos jau ilgą laiko tarpą išlieka itin populiarios ir šiai sričiai skiriama daug dėmesio. Galiu pasidžiaugti, kad gėlių dovanojimas Lietuvoje yra ant itin aukšto laiptelio. Dovanojame įvairiausiomis progomis ar tiesiog norėdami parodyti dėmesį, nustebinti. Kodėl verta gėles dovanoti?

Daugiau