2021 08 12

Protėja – egzotika iš Afrikos

Kai norisi egzotikos ir neįprastos puokštės, protėja – tinkamas pasirinkimas. Protėja gimė pietų Afrikoje, kur žydi ištisus metus. Šiais laikais šios gėlės yra auginamos daugybės pasaulio šalių oranžerijose ir šiltnamiuose. Lietuvą protėja pasiekia vasaros viduryje.

Protėja – lepi, bet ilgai nevystanti gėlė. Protėjos labai mėgsta vandenį, vazoje vanduo turėtų apsemti didžiąją dalį gėlės koto. Tinkamai prižiūrima protėja gali nenuvysti iki 3 savaičių. Protėjos gražiai atrodo ne tik šviežios, bet ir sudžiovintos. Todėl rekomenduoju pradėjusią vysti protėją tinkamai susidžiovinti. Taip dar ilgai galėsite džiaugtis egzotika namuose.

Jei dažniausiai gėlių išskirtinumą lemia jų žiedai, protėja ypatinga yra savo lapų krašteliais. Rausvi, melsvai rausvi ar gelsvi krašteliai paverčia protėją Afrikos gražuole, kuri – itin populiari visuose žemynuose.

Protėja – puikiai tinka vestuvinėms puokštėms. Ši originalios išvaizdos gėlė lengvai priderinama tiek prie ekstravagantiškos, tiek prie klasikininės vestuvių tematikos. Vestuvinę puokštę gali sudaryti vienas protėjos žiedas, šalia galima derinti įvairiausius žalumynus.

Kalbama, kad protėja – vyriška gėlė. Ją rekomenduojama dovanoti stipriems ir savimi pasitikintiems vyrams įvairiomis progomis. Šiuo klausimu mano nuomonė nebūtų tokia griežta. Visada sakau, kad galite dovanoti tai, ką norite, ir tai, kas – gražu jums.

Tulpės ir jų istorija

Artėjant pavasariui namai šaukiasi gyvų ir šviežių gėlių žiedų. Šiuo laikotarpiu nuo Moters dienos, vienas geidžiamiausių jūsų pasirinkimų - tulpės.

Daugiau