2021 02 08

Rožės&Jų istorija

Rožė – vienareikšmiškai populiariausia ir kilmingiausia gėlė vakarų pasaulyje. Gimusi prieš milijonus metų, ji iki šiol neapleidžia savo pozicijų ir džiugina žmonių širdis savo grožiu.

Rožė nuo senų laikų simbolizuoja dieviškumą, tobulą grožį ir, žinoma, aistringą meilę. Dėl šios priežasties ji yra perkamiausia gėlė Valentino dieną. Rožės žiedų meilės dieną yra nuperkama apie 1 milijoną vienetų.

Šiuo metu pasaulyje yra suskaičiuojama daugiau nei 400 rožių rūšių ir daugiau nei 25 000 veislių. Žinomiausios ir perkamiausios – arbatinės rožės. Tai – tradicinė rožės žiedas, kurį dauguma iš jūsų asocijuojate su rožės vardu.

Rožės stebina spalvų gausa. Galite rinktis nuo sodrios raudonos iki juodos, ryškiai mėlynos ar net žalios spalvos rožių. Kiekviena spalva neša skirtingas žinutes. Raudonos rožės reiškia meilę, baltos – skaistumą, rožinės – malonę, o oranžinės  rožės simbolizuoja žavesį.

 

ROŽIŲ PRIEŽIŪRA

  • Rožėms ypatingai patinka šaltas vanduo. Jo turi būti daug, t.y. pilna vaza. Vandenį būtina keisti kasdien. 
  • Kaskart keičiant vandenį, pakirpkite rožės kotelį bent keletą milimetrus.
  • Būtinai pašalinkite bent dalį lapų nuo rožės koto. Kaip ir daugeliui gėlių lapai nulemia žydėjimo laiką. Kol vanduo per lapus pasiekia žiedą, užtrunka nemažai laiko. Galiausiai žiedas gauna labai mažai vandens ir greitai nuvysta. 
  • Rožėms pradėjus leipti, galima dėti jas į šalto vandens prileistą kriauklę ar vonią. Palaikykite bent porą val, o geriausia per naktį. 

Daugelis rožių rūšių skleidžia malonų ir svaiginantį kvapą, todėl jos yra naudojamos parfumerijoje. Jų skleidžiamas kvapas veikia tarsi antidepresantas, atpalaiduojantis nervų sistemą.

Narcizai

Vieni pirmųjų pražystantys ir atnešantys pavasarį - narcizai. Nuo senų laikų šios gėlės yra mylimos tiek sodų šeimininkių, tiek floristų.

Daugiau