2023 02 13

Švento Valentino diena. Kokiomis gėlėmis išsakyti savo jausmus?

Vasario 14 pasaulyje puikiai žinoma kaip įsimylėjėlių diena, skirta išsakyti savo jausmus, parodyti dėmesį ir stebinti romantiškomis dovanomis savo antrąsias puses. Tarp populiariausių dovanų: atvirukai, romantiškos dovanos. Ir, žinoma, kvapnios gėlės bei puokštės. 

Nors įsimylėjėlių diena Lietuvoje švenčiama gana ne ilgą laiką, pasaulyje ji pradėjo populiarėti 18 amžiuje. Pradžioje Didžiojoje Britanijoje, vėliau Jungtinėse Amerikos Valstijose ir galiausiai meilės karštinė išplito po visus žemynus. Meilės dienos šventimo pradžioje populiariausia dovana buvo atvirukai, papuošti gėlėmis, kaspinais ir Kupidono bei paukščių atvaizdu. Šiais laikais pasirinkimai keičiasi ir atvirukai užleido vietą gėlėms.

Vienareikšmiškai dažniausias pasirinkimas tarp gėlių – rožės. Ši gėlė nuo senų laikų simbolizuoja dieviškumą, tobulą grožį ir aistringą meilę. Dėl šios priežasties ji yra perkamiausia gėlė Valentino dieną. Rožės žiedų meilės dieną yra nuperkama apie 1 milijoną vienetų. „Flowyy“ parduotuvėje rasite didelį rožių pasirinkimą, nuo ekvadorinių raudonų iki žalsvai violetinės spalvos Memory lane“ rūšies. 

Nors vertiname rožės grožį, nederėtų pamiršti ir kitų gėlių, kurios yra itin tinkamos meilės dienos proga. Floristai rekomenduoja rinktis sezonines gėles, kurios į parduotuvę atkeliauja šviežios ir aukštos kokybės. Šią meilės dieną dovanokite rožes, vėdrynus, amarilius, leukadendrus, gerberas, gvazdikus, tulpes. Taip būsite tikri, kad tinkamai prižiūrimi gėlės žiedai ilgai džiugins antrąją pusę. 

Pasaulis universalėja ir atveria širdis naujoms idėjoms. Gėlių dovanojimas vyrams Valentino dienos proga tampa gražia nauja tradicija. Dovanokite tokias gėles, kurios simbolizuoja tvirtumą, konkretumą, paprastumą, aiškumą ar pasitikėjimą. Pavyzdžiui, gvazdikai, kardeliai, juodosios kalijos, orchidėjos, stambiažiedžiai jurginai, gerberos. Vertėtų vengti laukų, miškų, darželių gėlių.

Kiekviena širdis yra mylinti širdis, kiekvienas žmogus yra mylimas žmogus. Stebinkite vieni kitus, o mes padėsime tas staigmenas įgyvendinti gražiausiais žiedais ir puokštėmis. 


Kalėdos&Citrusiniai vaisiai

Mandarinai ir jų svaiginantis kvapas namuose - ženklas, kad artėja Kalėdos. Mūsų šeimoje gražia tradicija tampa ne tik citrusinių vaisių valgymas žiemos švenčių laukimo metu, bet ir jų džiovinimas.

Daugiau