2022 03 31

Tulpės ir jų istorija

Artėjant pavasariui, namai šaukiasi gyvų ir šviežių gėlių žiedų. Šiuo laikotarpiu nuo Moters dienos vienas geidžiamiausių jūsų pasirinkimų – tulpės. 

Tulpė – pasaulio gėlė, ​​jos yra kilusios iš pietų Europos, Šiaurės Afrikos ir Azijos, nuo Anatolijos ir Irano iki Kinijos ir Japonijos. Lietuvoje šios gėlės yra sodinamos kaip dekoratyviniai augalai, laukinės pievose neauga.

Tulpių pasaulyje yra išvesta daugiau nei 100 rūšių, todėl ši gėlė tikrai gali pasigirti savo išvaizdos universalumu. Spalvų variacijų – daugybė, nuo tradicinės raudonos, geltonos ir baltos iki dvispalvių. Tulpių formų taip pat yra įvairių, galima rinktis tarp apvalių žiedų, lelijos formos ar pilnavidurių. Šias pavasario gėles drąsiai derinkite su narcizais, hiacintais, frezijomis, irisais, įvairių tonų žaluma. Įspūdingai atrodo spalvingų tulpių puokštė

Tulpės, kurias perkate „Flowyy“ parduotuvėje, yra įsigyjamos iš lietuviškų ūkių. Kuo gėlės kelias nuo augintojų iki parduotuvės yra trumpesnis, tuo ji turi daugiau šansų išlikti reprezentatyvios išvaizdos ilgesnį laiką. Iš kitos pusės, gėlės išvaizda ir gyvavimo laikas labai priklauso nuo tinkamos priežiūros. Pasiekus parduotuvę, gėlių koteliai yra pakerpami, jos – iškart merkiamos į vazą, kurioje joms jėgų suteikia gausiai įpiltas vėsus vanduo. 

Priežiūra namuose taip pat – labai svarbi. Parsinešę tulpes namo, būtinai pakirpkite kotelius, net jei ir parduotuvėje jie jau buvo pakirpti. Juos kirpkite tiesiai. Kotelius būtina atnaujinti, nes jie išdžiūva ir  augalui tampa sudėtinga pasisavinti vandenį. Gėles merkite į švarią vazą su daug šalto vandens. Vanduo turi siekti pusę ar trečdalį kotelio. Jei šias procedūras gėlėms kartosite kasdien, jomis džiaugtis galėsite ilgiau. 

Mėgautis pavasariu – būtina, o į jūsų namus džiaugsmą ir geras emocijas tikrai įneš spalvingos tulpės. 

 

Vėdrynai – išskirtinio trapumo ir grakštumo gėlė

Vėdrynai - išskirtinio trapumo ir grakštumo gėlė, puokštes papuošianti pavasarį. Šiuo metu dėl tobulėjančių technologijų ir šiltėjančio klimato prieinama ir žiemos viduryje.

Daugiau